Haft to jeden z najstarszych sposobów na znakowanie odzieży, a haft maszynowy popularny był już w XX wieku. Dziś stare maszyny zastąpiły nowoczesne komputery, a haftowanie odbywa się za pomocą specjalnych połączonych z komputerami maszynami hafciarskimi.

 

Kluczowym elementem w przygotowaniu projektu graficznego do wykonania jest utworzenie go w formacie wektorowym lub przerobienie przesłanego przez klienta pliku rastrowego na format wektorowy. To pozwoli maszynie hafciarskiej dostosować swoje ruchy do utworzenia docelowej grafiki oraz odwzorowanie jej z odpowiednią precyzją poprzez właściwe poprowadzenie igieł oraz wykorzystanie odpowiednich kolorów nici do wykonania koszulki z haftem lub innego elementu odzieży reklamowej. Kolorowe nici połączone są z igłami maszyny, dzięki czemu mamy pewność co do najdokładniejszego odwzorowania detali logo sponsora, herbu klubu czy kolorowego napisu.

 

Haft to ekskluzywna forma personalizacji, niezwykle wytrzymały i odporny na ścieranie oraz odbarwienia nadruk z pewnością zadowoli każdego klienta, a w przypadku odzieży reklamowej są niewątpliwie wyjątkowym oraz unikatowym upominkiem.