Termotransfer (zwany także termonadrukiem) to technika nanoszenia nadruku polegająca na wgrzaniu w materiał wcześniej przygotowanej grafiki przy pomocy wysokiej temperatury. Grafika jest wykonywana przy pomocy drukarki sublimacyjnej na specjalnym papierze a następnie wycięta na ploterze. Jest to bardzo prosty w przygotowaniu sposób nadruku cechujący się niewielkimi kosztami oraz pełnokolorowością nadruków.

 

Bogaty zakres kolorów, szeroki wachlarz zastosowań oraz prosta aplikacja i trwałość sprawiają, że firmy oraz drużyny sportowe chętnie korzystają z technologii termotransferu w procesie reklamy oraz identyfikacji wizualnej.

 

Warto podkreślić, że termotransfer to tylko jeden z elementów procesu nanoszenia nadruku na odzież, druga połowa sukcesu uzależniona jest od doboru folii, która naniesiona będzie na materiał. Tą metodę stosuje sie wraz z przeznaczonymi do tego specjalnych foliach termotransferowych. Folia termotransferowa składa się z materiału głównego oraz warstwy przezroczystej, zazwyczaj delikatnie klejącej bazy transportowej. Do znakowania odzieży reklamowej oraz odzieży roboczej najczęściej stosuje się folie typu flock oraz flex.