Nadruk sublimacyjny należy do najbardziej precyzyjnych technologii nadruku gdyż dokładnie odwzorowuje kolorystykę projektu przy zachowaniu dbałości o najmniejsze detale. Staje się on integralną częścią tkaniny, na której jest wykonywany co sprawia, że jest on niewyczuwalny oraz nie zmienia struktury materiału. Głównym ograniczeniem nadruku sublimacyjnego jest fakt, iż może on być wykonywany wyłącznie na tkaninach zawierających poliester. Z uwagi na to, że barwa jest nanoszona wgłąb materiału jest ona możliwa jedynie przy nanoszeniu ciemniejszych barw na jaśniejszą tkaninę. Po wykonaniu nadruku nie zwiększa się ciężar materiału, nadruk nie jest także wyczuwalny czy podatny na uszkodzenia.

 

 

 

Aby mógł powstać odpowiedniej jakości wydruk sublimacyjny, warunkiem niezbędnym jest odpowiednich atramentów oraz właściwy papier transferowy. Z uwagi na to, że nadruk ten zachodzi w nieco innych warunkach niż ten klasyczny, niezbędne jest wysokie ciśnienie oraz podwyższona temperatura, tylko po spełnieniu tych warunków cały proces może zakończyć się powodzeniem. Nadruk przenoszony jest na powierzchnię pokrytą lakierem poliestrowym. Dzięki tej metodzie możemy bez ograniczeń nanosić grafikę na różne elementy jak właśnie kubki czy tkaniny poliestrowe. Ten sposób personalizacji pozwala na wykonanie z bardzo wysoką dokładnością nadruków na kubkach oraz idealne odzwierciedlenie wszystkich barw nadruku.

 

 

 

        

 

 

Dzięki pokryciu aluminiowej blaszki lakierem poliestrowym, możemy wykonać także dowolnie spersonalizowaną tabliczkę na statuetki szklane czy puchary sportowe. Ta technologia termiczna umożliwia na przeniesienie nadruku wysokiej jakości ze świetnym odwzorowaniem barw, a przy tym jest bardzo odporna na ścieranie.